Proszki metali do badań naukowych

Zdjęcie mikroskopowe nano proszku metalu

KAMB Import-Export od wielu lat jest wiodącym dostawcą proszków metali oraz innych materiałów dla jednostek badawczych w kraju i za granicą oraz działów R&D wielu polskich, a także zagranicznych firm.

Znajomość rynku metali i aktywne w nim uczestnictwo od 1991 roku, czyli od samego początku działalności firmy KAMB Import-Export umożliwiło pozyskanie bardzo szerokiego grona dostawców tego typu materiałów na całym świecie.

Poza materiałami opisanymi na innych stronach, (praktycznie wszystkie proszki oferujemy również w niewielkich laboratoryjnych ilościach), dostarczamy także nano proszki metali, ich tlenki oraz mieszaniny i związki. Stanowią one szeroką część naszej oferty. Ze względu na swoją cenę, dostarczane są głównie do celów laboratoryjnych i rozwojowych. Choć np. zero walencyjny proszek aktywnego tlenku żelaza Fe(O), wykorzystywany do uzdatniania wody, dostarczamy w ilościach przemysłowych.

Nowym kierunkiem badań jest obecnie wykorzystanie mieszanin proszków nano i mikronowych, co w efekcie pozwala osiągnąć wysoką gęstość wyrobów oraz wysoką jakość ich powierzchni po spiekaniu.